מאגר ידע ג'ומלה

מהו FrameWork לבניית אתר ג'ומלה?

Jetla אחסון אתרים מתמחים באחסון אתרי ג'ומלה בישראל. מאמר זה נועד לתת רקע כללי אודות Frameworks של ג'ומלה ולהשוות בין 4 ה- Frameworks הפופולריים ביותר בין משתמשי ג'ומלה.
 
פריימוורק ג'ומלה הינו מערך של שלד עיצובי ותפעולי אשר נועד לתת מענה ידידותי למשתמשי ג'ומלה בכל רמה. בניגוד לתבנית עיצוב רגילה הנבנית מחוץ למערכת ג'ומלה ומותקנת לתוכה, הפריימוורק מאפשר עבודת פיתוח ותפעול שוטף על בסיס מערכים מודולריים, דבר המאפשר גמישות רבה בעיצוב דפי האתר וכן, גמישות ברכיבים התפעוליים והתדמיתיים הפועלים באתר. בזכות זאת, מאפשרת עבודה עם פריימוורק מהירות, יעילות ודיוק בהקמת האתר ותפעולו.
 
מתוך 11 פריימוורק של ג'ומלה, הפופולריים ביותר הינם ארבעה: 

Warp Framewrk

פריימוורק Warp מבית YooTheme ניתן לשימוש באתרי ג'ומלה וגם באתרי וורדפרס. לפריימוורק זה ממשק ניהול פשוט לתפעול, בעל תמיכה ב- RTL, נשען על CSS3 ו- HTML5, כולל רכיב מובנה עבור Mega Drop Down Menu וספריות סקריפטים עבור jQuery ו- Ajax. כמו כן, Warp מאפשר כיווץ קבצי CSS וקבצי JavaScript לשם עלייה מהירה יותר של אתר הג'ומלה.
 
FrameWork לבניית אתר ג'ומלה
 

T3 Framework

פריימוורק T3 הינו פיתוח של חברת Joomlart ומציע למשתמשי ג'ומלה אפשרויות מתקדמות לפיתוח אתרי ג'ומלה: רספונסיביות, HTML5, Bootstrap 3. פריימוורק T3 גם טוען לתכונות קוד המותאמות במיוחד עבור SEO לאתרי ג'ומלה - אופטימיזציה למנועי חיפוש.
 
FrameWork לבניית אתר ג'ומלה

Helix 3 Framework

פריימוורק Helix3 מבית Joomlart נחשב לאחד המומלצים ביותר לפיתוח ותפעול שוטף של אתרי ג'ומלה. הפריימוורק מאפשר עיצובים רספונסיביים - מודרניים - עכשוויים וחדשניים, תמיכה ב- RTL, מגוון עצום של אייקונים Font Awesome 4.4, פונטים של גוגל, Bootstrap 3.2, קומפילציה של קבצי CSS והדבר החשוב ביותר - אינטגרציה עם Page Builder אשר מספק חווית בנייה ותפעול שוטף כשהדימיון הוא המגבלה היחידה עבור בוני אתרי ג'ומלה ומנהלי אתרי ג'ומלה.
 
FrameWork לבניית אתר ג'ומלה
 

Gantry Framework

פריימוורק Gantry פותח על ידי חברת RocketTheme והוא אחד הראשונים והוותיקים מבין הפריימוורק לאתרי ג'ומלה. הפריימוורק מאפשר לבוני אתרי ג'ומלה ומנהלי אתרי ג'ומלה גמישות רבה בזכות מודולריות הגריד העומד ביסוד תבנית העיצוב. Gantry מאופיין גם בקהילת משתמשים גדולה אשר יכול לסייע לכל רמות המשתמשים בפריימוורק.
 
FrameWork לבניית אתר ג'ומלה