מאגר ידע ג'ומלה

הוספת דומיין לחשבון האחסון

לקוחות Jetla אחסון אתרים אשר רכשו את תכניות האחסון JETLA X3 או JETLA X5, יכולים להוסיף דומיינים נוספים לחשבון שלהם. באמצעות הוספת דומיינים ניתן להציג אתרים שונים מאותו חשבון אחסון, או להשתמש בשמות שונים (דומיינים) עבור אותו אתר.
 
על מנת להוסיף או לחבר דומיין נוסף לחשבון האחסון, נבצע תחילה כניסה למערכת האחסון CPANEL. בקטגוריית Domains, נלחץ על Addon Domains:

חיבור דומיין נוסף לחשבון האחסון

 

 

נקבל את העמוד הבא:

חיבור דומיין נוסף לחשבון האחסון

במסך זה נגדיר את שם הדומיין אשר ברצוננו להוסיף או לחבר לאחסון, כתובת הסאב דומיין שלו ואת הנתיב שלו במנהל הקבצים. כברירת מחדל, יגדיר CPANEL עבורנו את תיקיית השורש של הדומיין החדש תחת public_html, אנחנו ממליצים להוציא אותה מחוץ לתיקיה הזו מטעמי אבטחה ולמען הסדר הטוב. תוכלו לדוגמא ליצור תיקיה בשם sites ובה לאחסן את כל הדומיינים הנוספים.

 

 

במידה וברצוננו לסיים בנקודה זו, נלחץ על לחצן Add Domain. לעומת זאת, באפשרותנו בשלב זה גם להגדיר גישת FTP לדומיין שהוספנו. נעשה זאת באמצעות סימון V בתיבה “Create an FTP account associated with this Addon Domain.” כתוצאה, יוצגו בפנינו שדות קלט נוספים:

חיבור דומיין נוסף לחשבון האחסון

בשדות קלט אלו נגדיר עבור חשבון ה- FTP של הדומיין הנוסף: שם משתמש, סיסמא, אימות סיסמא (מומלץ מאד להשתמש במחולל הסיסמאות על מנת ליצור סיסמת FTP חזקה) ולבסוף, נלחץ על לחצן Add Domain בכדי להוסיף / לחבר את הדומיין החדש כשהוא כבר בעל חשבון FTP פעיל.