מאגר ידע ג'ומלה

יצירת חשבון FTP חדש בשרת האחסון

חשבון FTP משמש לצורך גישה לקבצי האתר באמצעות תוכנות FTP כגון FileZilla. בעת פתיחת תכנית אחסון, שם המשתמש והסיסמא שקיבלתם ל-CPANEL ישמש אתכם גם לצורך גישת FTP למנהל הקבצים של האתר. כמו כן, נוכל לאפשר למשתמשים נוספים לגשת לקבצי האתר באמצעות FTP, מבלי לאפשר להם גישה לפאנל ניהול אחסון האתר -CPANEL. כמו כן, נוכל להגדיר גישת FTP לנתיבים ספציפיים במנהל הקבצים של האתר. במדריך זה של Jetla אחסון אתרים, נסביר ונדגים את אופן יצירת חשבון FTP חדש בשרת האחסון.
 
לצורך הקמת חשבון FTP חדש במנהל אחסון האתר, ניכנס למערכת CPANEL וברובריקת Files, נלחץ על FTP Accounts:
יצירת חשבון FTP חדש בשרת האחסון 
 
 
יתקבל העמוד הבא:
יצירת חשבון FTP חדש בשרת האחסון
 
בעמוד זה יש לבצע מספר הגדרות: 
  • שם משתמש: שם משתמש חשבון ה- FTP.
  • סיסמא ואישור סיסמא: סיסמת משתמש חשבון ה- FTP. מומלץ מאד להשתמש במחולל הסיסמאות ליצירת סיסמא חזקה. ניתן לקבל אינדיקציה אודות חוזק הסיסמא.
  • נתיב הכניסה למשתמש FTP: הנתיב בשרת אחסון האתר אליו יוכל המשתמש להיכנס. שימו לב: המשתמש יוכל להיכנס אך ורק לנתיב זה! במידה וברצונכם לאפשר למשתמש לגשת לקבצי האתר, יש למחוק את שם המשתמש בשורת הנתיב!
  • נפח העלאה מקסימלי של משתמש ה- FTP: ניתן להגדיר כי המשתמש יוכל להעלות את נפח האחסון ללא הגבלה, או להגביל אותו לנפח MB הרצוי על ידכם.
 
 
בתום הזנת ההגדרות, נלחץ על לחצן Create FTP Account ונקבל באותו מסך את הודעת האישור הבאה:
יצירת חשבון FTP חדש בשרת האחסון 
 
 
ההודעה מאשרת כי חשבון ה- FTP החדש נוצר וניתן לראות את פרטי החשבון מתחת להודעת האישור. לצד פרטי החשבון נמצאים קישורים המאפשרים ביצוע פעולות שונות בחשבון ה- FTP: שינוי סיסמא, שינוי נפח העלאה, מחיקת החשבון וכן - קבלת קונפיגורציות לשימוש בנתוני החשבון באמצעות תוכנות FTP:
יצירת חשבון FTP חדש בשרת האחסון 
כך נקבל את פרטי חשבון ה- FTP שיצרנו לצורך הזנתם באופן ידני בתוכנות FTP ולחליפין, נוכל להוריד קובץ קונפיגורציות אותו נוכל לטעון ישירות לתוך תוכנת ה- FTP המתאימה.