חדשות ג'ומלה

תיקון קישורים שבורים באתר ג'ומלה

כיצד מתקנים שגיאה 404 באתר ג'ומלה?
 
הדבר הראשון שיש לעשות באתר ג'ומלה על מנת לתקן שגיאה 404, הינו לאפשר / לפרסם את התוסף / פלאגין Redirect. זה כוח האש היחיד שאנחנו צריכים כדי לנצח בקרב הזה. אנו יכולים לאפשרמבצעים זאת על ידי מעבר לתוספים> פלאגינים> חיפוש "Redirect" ולחיצה על "פרסם" לאחר שמוצאים אותו. לחלופין, ניתן פשוט לעבור לאזור הרכיב Redirect באתר ג'ומלה על ידי מעבר לפאנל הניהול של ג'ומלה> רכיבים> Redirect. פעולה זו תעביר אותנו לחלונית ההפניה מחדש באתר ג'ומלה שם תימצא הודעת שגיאה שאומרת שהתוסף אינו מופעל. כאן פשוט לוחצים על שם התוסף וחלונית תיפתח, בה יש לבצע רקשתי פעולות: לשנות את הסטטוס ל- "Enabled" וללחוץ על "Save & Close".
 
לאחר שאיפשרנו את הפלאגין לניתוב מחדש, לא תופיע הודעת שגיאה נוספת וכן, אפשרות "אוסף URL" תהיה מופעלת. כאשר מפעילים את תוסף ההפניה מחדש, תכונה זו מופעלת כברירת מחדל. זהו "מנגנון ריגול" שימשיך לשמור על אתר ג'ומלה 24x7x365, באופן שבו בכל פעם שמישהו מזין כתובת URL שגויה או שאיכשהו כתובת URL טובה הופכת לקישור שבור - התוסף ירשום הכל ביומן הפעילות (LOG). מנהל אתר ג'ומלה אינו צריך לעשות דבר, פשוט לשבת ולחכות ולאחר יום או יומיים תתקבל רשימה של קישורים שבורים אותם יש לתקן.
 
כאשר מתקבלת רשימת הקישורים השבורים, פשוט מקליקים על הקישור השבור הרצוי ובמסך המתקבל מזינים את ה- URL הנכון עבור הקישור ומבצעים שמירה. כעת, בכל פעם שיוקלק הקישור השבור תתבצע הפניה אוטומטית ל- URL הנכון!
 
יש לציין שרכיב ההפניה מחדש מאפשר לבצע ניתוב מחדש של URL באתר ג'ומלה גם אם הקישור אינו שבור. למשל במצב בו אתר ג'ומלה עובר SEO ורוצים לשנות שמות כתובות URL של דפי האתר. במצב זה פשוט לוחצים על NEW על מנת ליצור הפנייה מחדש בצורה יזומה.