חדשות ג'ומלה

בעתיד - עדכוני גירסה אוטומטיים לג'ומלה

כפי שזה נראה, בשנתיים הקרובות אתרי ג'ומלה (סדרה 4 ומעלה) יתעדכנו אוטומטית. יהיו מי שלא יראו זאת בעין יפה, אולם אין לפחד משינויים ובייחוד מעדכונים אוטומטיים אשר יהוו כלי יעיל לשמירה על אבטחת אתרי ג'ומלה.
 
כאשר דרופל חשפו ליקוי אבטחה משמעותי בשנת 2018, לקח להאקרים פחות מחמש שעות להתחיל לנצל את הפרצה. במצב כזה עדכונים אוטומטיים הם ללא כל ספק פתרון יעיל לשמירה על אבטחת האתר. עם הזמן ניתן לצפות כי האקרים יתקדמו בשיטות הפריצה שלהם ובשיטות לניצול פרצות אבטחה, בעיקר כאשר אתרים העוסקים בתחום אבטחת מידע ואבטחת אתרים מפרסמים מיידית הדרכה מפורטת אודות הליקוי וכיצד עלולים לנצל אותו. עם זאת, יש להבין כי הרוב המכריע של בעלי אתרים פשוט אינם יכולים לעדכן את האתרים שלהם תוך חמש שעות ולכן הצורך הדחוף בפתרונות אוטומטיים לעדכון האתרים.
 
יש לציין כי פלטפורמות וורדפרס ודרופל כבר משתמשות בעדכוני אבטחה אוטומטיים וכן, עתידה וורדפרס לאפשר למשתמשיה לבחור בעדכון אוטומטי של פלאגינים, ערכות עיצוב ועדכוני ליבה משמעותיים.
 
אסור שג'ומלה תישאר מאחור בנושא זה וחובה על מפתחי הפלטפורמה לתת את הדעת מהר ככל האפשר לשילוב עדכונים אוטומטיים באתרי ג'ומלה.