חדשות ג'ומלה

עתיד ג'ומלה עם CSS Grid ולא עם Bootstrap 4

ג'ומלה 4 נמצאת עדיין בשלבי פיתוח. אחד השינויים החשובים ביותר בג'ומלה 4 הוא השדרוג מ- Bootstrap 2 ל- Bootstrap 4. עם זאת, ג'ומלה 4 לא תסתמך אך ורק על Bootstrap אלא תסתמך גם על CSS Grid - שיטת CSS המהווה מהפך.
 
ג'ומלה 4 נמצאת עדיין בשלבי פיתוח. אחד השינויים החשובים ביותר בג'ומלה 4 הוא השדרוג מ- Bootstrap 2 ל- Bootstrap 4. עם זאת, ג'ומלה 4 לא תסתמך אך ורק על Bootstrap אלא תסתמך גם על CSS Grid - שיטת CSS המהווה מהפך בתעשיית עיצוב הצד הקדמי של אתרי אינטרנט בכלל ואתרי ג'ומלה בפרט. Bootstrap 4 ו- CSS Grid מהווים מבחינת צוותי הפיתוח של ג'ומלה מנוע חדשני אשר ימנע "כליאה" בגירסאות ישנות של Bootstrap, כפי שקרה בסדרת ג'ומלה 3x.
 
CSS Grid הינה מערכת פריסת רשת הנתמכת על ידי כל הדפדפנים המובילים.CSS Grid אינו Framework, אלא שינוי בגישת עיצוב ובניית אתרי ג'ומלה ושינוי בגישת בניית ה- Layouts. הדרך הנפוצה ליצירת עמודות ושורות תוך שימוש ב- Bootstrap (ובאופן כללי עם מסגרות CSS פופולריות אחרות) היא על ידי יצירת Class של CSS אשר מגדיר אילו אלמנטים הם שורות ובמידה ומשתמשים בעמודות - מה הגודל של כל אחת מהן. CSS Grid פועל באופן הפוך: ה- HTML תמציתי יותר ובאמצעות CSS ניתן להחליט אילו אלמנטים הם שורות, עמודות והגודל שלהן. פקודות Float או Flex אינן בשימוש.
 
CSS Grid באתרי ג'ומלה יאפשר ללא ספק שליטה רבה יותר בעיצוב באמצעות CSS. גם כאשר ברור כי CSS אחראי על העיצוב, Framework מחייב את בוני אתרי ג'ומלה להסתמך גם על HTML. בג'ומלה 4, CSS Grid יקח יותר שליטה על העיצוב ויאפשר הפחתת התלות ב- CSS המופעל דרך HTML.