חדשות ג'ומלה

עדכון SP Page Builder 3.4

SP Page Builder - רכיב ג'ומלה המשמש לעיצוב ובניית דפי אתר ג'ומלה וניהול תוכן - מודיע על עדכון הרכיב המסחרי (Pro) לגירסה 3.4. העדכון הנוכחי של SP Page Builder כולל: מצגת חדשה, 16 בלוקים חדשים עבור סליידרים, תוספת CSS לקובץ יחיד, 7 מצבי מיזוג (Blend-mode) לבלוקים, מצבי מיזוג לשורות, עמודות ותוספים, שכבת צבע Gradient עם מצבי מיזוג בתוך תוספים, תוסף אנשים - סגנון נוסף מוגדר מראש, תצוגת מאמר בגלילה. במאמר זה של אחסון אתרים Jetla, נרחיב אודות חלק מהשיפורים והתוספות של SP Page Builder בגירסה 3.4:
 
סליידרים היו מאז ומתמיד אחת התכונות המושכות ביותר באתרי ג'ומלה. SP Page Builder כולל תוסף קרוסלה עבור מצגות, תוסף גלריה להצגה אלגנטית של תמונות וכעת מציג SP Page Builder עבור ג'ומלה גם תוסף מצגת חדש שהינו פרי פיתוח של כחצי שנה. תוסף המצגת החדש מאפשר ליצור מצגות מרהיבות בעלות סגנונות רבים עם אפשרויות תוכן עשירות, כאשר כל פריט במצגת ניתן להגדרת תוכן על פי השכבה שלו. לתוסף קיימות הגדרות אנימציה חדשות, אפשרויות תזמון והגדרות CSS פרטניות. לאחר הוספת תמונת הרקע עבור המצגת, ניתן לבחור את סוג התוכן מתוך אפשרויות שונות של כותרות, טקסט, תמונה, לחצנים וסמלים. לכל סוג תוכן ניתן להגדיר אפקט ואנימציה משלו, לרבות אפשרויות עיצוב ספציפיות. המצגת כוללת 4 סוגים שונים של בקרי כיוון: כדור, קו, חץ ותמונות ממוזערות וכן, ניתן ליצור סגנון ייחודי עבור כל אחד מסוגי בקרי כיוון אלו ולהתאים אישית את מוקומם במצגת. יש לציין כי תוסף המצגות החדש של SP Page Builder כולל כבר 16 בלוקים מוגדרים מראש, בהם ניתן להשתמש ללא צורך בהתאמות אישיות.
 
מצב Production לעומת מצב Development: זהו אחד המאפיינים בעל הביקוש הגבוה ביותר עבור בונה עמודי ג'ומלה של SP. מצב Production מאחסן אוטומטית את קוד ה- CSS אשר יוצר מכל התוספים באתר, לכדי קובץ CSS יחיד וכך מקטין את זמן טעינת עמודי ג'ומלה. עד כה, מספר סקריפטים של CSS היו נוצרים בין תגי Head של האתר ומעמיסים על משך הטעינה של עמודי אתר ג'ומלה, אך כעת, עם הפעלת מצב Production, כל קוד CSS אשר נועד לשמירה בין תגי Head, יישמר אוטומטית בקובץ CSS נפרד.
 
הגירסה העדכנית של SP Page Builder עבור ג'ומלה מאפשרת לקחת תמונה פשוטה ולשנות אותה לאסתטית ומעניינת, באמצעות תכונה חדשה של מצבי מיזוג - Blend Mode. ניתן להשתמש בתכונות מצבי המיזוג בכל שורה, עמודה או תוסף. נציין, כי הגירסה החדשה כוללת 7 מצבי מיזוג תמונות מוכנים לישמוש בבלוקים - פשוט גרירה ושחרור הבלוקים והם מוכנים לפעולה.
 
עדכון נוסף בגירסה החדשה מתייחס לאפשרות הצגת אנשי מפתח כגון מנהלי האתר, בעלי תפקידים בחברה המיוצגת על ידי האתר וכדומה. תוסף "אנשים" כלל עד כה 4 סגנונות  וכעת נוסף סגנון תצוגה חדש.
 
סקרולר מאמרים - גלילת מאמרים, שופרה גם היא בגירסה החדשה באופן בו ניתן לשלוט על מספר המאמרים המוצגים בגלילה.